poniedziałek, 31 października 2016

Uwierz w siebie

Niektórzy z nas są tak przebojowi i charyzmatyczni, że aż im zazdrościmy. Powtarzamy sobie w duchu, że jeśli tylko mielibyśmy ich energię, to też udałoby nam się ,,przenosić góry”. Jak tego dokonują? Po prostu w siebie wierzą, bo jeśli oni uwierzyli, inni też to ,,kupią”. Bywa, że i ze sceny trzeba zejść albo ktoś nas z niej zepchnie. Pod wpływem negatywnych wydarzeń, tracimy wiarę, ale są sposoby, żeby ją odzyskać. Pamiętaj, że ,,Kto wpada do wody, deszczu się nie boi”.


fot.by me
Oto sposoby:


  1. Przestań się porównywać do innych. Zarówno pod względem wyglądu (Każdy jest inny, przez to wyjątkowy. jak i poziomu wykształcenia, rodzaju pracy (wszyscy jesteśmy sobie potrzebni), czy też szczęścia osobistego ( nigdy nie wiesz, jak jest w danym związku, tak  ,,od podszewki”.)
  2. Nie krytykuj się na każdym kroku. Zostaw to zazdrośnikom.
  3. Zaprzyjaźnij się z samym sobą. I jeśli odnosisz porażki, pocieszaj się tak, jakbyś pocieszał bliską osobę. To działa.
  4. Nie umniejszaj swoich zasług. Doceniaj swoje poświęcenie, nawet jeśli cel ostateczny nie został osiągnięty. Napracowałeś się i to też się liczy.
  5. Niczego w życiu nie żałuj. Żyje się tylko raz. Szanuj swoje decyzje. Postępujemy, tak jak czujemy w danej chwili. Bywa, że nie ma czasu na zastanawianie się. Spontaniczność ma to do siebie, że niczego nie udajemy, nie planujemy. Działamy.
  6. Dodaj sobie pewności siebie wiedzą i rozpieszczaniem się. Wierz w siebie i w swoje możliwości, ale jeśli czegoś nie chcesz, to pytaj. Dokształcaj się. Spróbuj czegoś nowego. Zadbaj o swój wygląd i dobre samopoczucie. Odpoczywaj i dogadzaj sobie.
  7. Bądź autentyczną osobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Tylko będąc sobą, możesz zyskać aprobatę innych. Co więcej, niektórzy zaczną się z Tobą identyfikować. Daj szansę innym, by poznali Twoją osobowość. Nawiązuj przyjaźnie.
  8. Nabierz dystansu do świata. Jesteś tylko częścią wszechświata, ale nie znaczy, że musisz być osobą niewidzialną. Jeśli ktoś się będzie czepiał, bo nie jesteś nijaka, to znaczy że, to ta osoba ma kompleksy, a nie Ty. Jeśli wierzysz w siebie, to co mówią inni nie ma większego znaczenia.