sobota, 5 listopada 2016

Jak być szczęśliwym

Każdy z nas pragnie być szczęśliwy. Jak mawiał Parmenides z Elei: ,,Tyle jest rodzajów szczęścia, ile ludzkich miar”. Według Williama Szekspira: ,,Nadzieja i oczekiwania szczęścia nieraz są milsze niż samo szczęście”. Natomiast Ralf Waldo Emerson definiuje tak: ,,Szczęście to perfumy, których nie sposób wylać na kogoś, by kilka kropli nie spadło na nas”. Można by tak cytować bez końca.
fot.by me
Oto praktyczne porady:

 1. Podejmuj decyzje samodzielnie. To Twoje życie, masz je jedno. Nikt za Ciebie go nie przeżyje. Możesz się radzić, ale najważniejsze słowo powinno należeć do Ciebie. Ty znasz siebie najlepiej.
 2. Akceptuj Siebie i pokochaj. Bądź z siebie zadowolony (zawiść zostaw dla innych)
 3. Nie trać czasu na osoby, które są wampirami energetycznymi, więcej tu. Nie rozdrabniaj się na drobne. Nie próbuj zbawiać świata i tak ci się to nie uda. Tylko wpędzi cię to w frustrację. Nie zmieniaj innych. Kształtuj swój charakter.
 4. Otaczaj się przyjaciółmi i wszystkimi pozytywnymi duszami, które sprawiają, że kochasz, lubisz, szanujesz i dobrze się czujesz.
 5. Mierz wysoko i próbuj wszystkiego na co masz ochotę. Znajdź pracę, którą pokochasz. A jeśli nie jest ona tą wyśnioną, znajdź dla równowagi satysfakcjonujące hobby.
 6. Nie bądź pesymistą. Jeśli już to umiarkowanym. Nigdy nie mów nigdy. Pozwól, by życie płynęło, mimo że czasem nawiedzi cię sztorm, pamiętaj potem ujrzysz słońce.
 7. Bądź wdzięczny za każdy przejaw sympatii, miłości, przyjaźni, wsparcia.
 8. Nie rezygnuj z marzeń. One nigdy się nie przeterminują. Ale nie zwlekaj z nimi do ostatniej chwili.
 9. Pomagaj innych ale nie bądź wrogiem dla samego siebie.
 10. Słuchaj swojej intuicji, nie rób niczego, czego nie czujesz.
 11. Dbaj o zdrowie, dietę, czas na ruch na świeżym powietrzu.
 12. Wysypiaj się tyle, ile potrzebujesz. Regeneracja daje uczucie radości i siły nie tylko fizycznej.
 13. Rozmawiaj z każdym, młodszym i starszym, kobietami i mężczyznami, przedstawicielami różnych zawodów, także  z małymi dziećmi, które  rozczulą Cię swoim optymizmem, ciekawością świata i bezinteresownością.
 14. Nie myśl stereotypowo. Nie zamykaj się w świecie własnych uprzedzeń i zahamowań.