niedziela, 11 grudnia 2016

Sposób na zadbane usta

Obecnie jest duży wybór produktów do pielęgnacji i makijażu ust. W sprzedaży dostępne są pomadki ochronne z filtrem UV, a także szminki nawilżające, transparentne, matowe, perłowe, satynowe oraz błyszczyki smakowe, zapachowe, koloryzujące, opalizujące. Wszystkie różnią się ceną, składnikami, działaniem. Ich używanie dają różny efekt końcowy, od naturalnego do imprezowego. Aby szminka dobrze trzymała się na ustach należy wpierw zadbać o ich kondycję.  Do pielęgnacji można użyć miodu lub zrobić peeling z kryształkami brązowego cukru lub nałożyć pomadkę na bazie wazeliny.

www.pixabay.com/ CC0 Public Domain

Od lat 70-  tych, kobiety zakochały się w błyszczykach, które nadają wilgotny i opalizujący efekt. Jest wiele trendów w makijażu, ale jedno pozostaje niezmienne: kolor produktu dopasowujemy do cery kobiety, a nie do stroju, okoliczności. Może się bowiem okazać, że ślepe zaufanie do aktualnie obowiązującej mody przyniesie więcej szkody niż pożytku. Chyba nikt z nas nie chce wyglądać jak fashion victim.

Jeśli jesteśmy wierne czerwieni, to w dzień możemy użyć jej bardziej transparentnej wersji, a wieczorem mocniejszej wersji, tego samego odcienia.  Jeżeli wiemy, że kolor oberżyny nam nie pasuje, bo mamy bladą cerę, sińce pod oczami,  to mimo takiego koloru sukienki, nie dajmy się namówić na fioletowy w makijażu. Kolor ma pasować tylko i wyłącznie do naszej twarzy. Odcienie perłowe są odradzane dla osób z widocznymi zmarszczkami. Matowe i bardzo ciemne, z kolei, postarzają i wyostrzają  nawet młode rysy.

Odcienie różowe są polecane młodym osobom o jasnej karnacji. Fioletowe i bordowe oraz brązowe dla ciemniejszej karnacji. Czerwone i malinowe pasują dla większości karnacji, z tym że dla zimnej bardziej chłodne odcienie, a dla ciepłej ze złotą poświatą. Brzoskwiniowe i miedziane pasują ciepłej cerze. Najbardziej uniwersalne są tzw. odcienie nude. To zazwyczaj mieszanka jasnego brązu, beżu, jasnego i brudnego różu.

www. pixabay.com/ CC0 Public Domain

Godnymi polecenia są szminki Chanel, Dior, Loreal oraz Rimmel. Nie tylko ze względu na olbrzymi wybór kolorów, trwałość, substancje pielęgnujące ale także na rodzaj szminek i błyszczyków oraz efektu jaki nadaje ustom. Do wyboru mamy produkty matujące, opalizujące, transparentne, satynowe, kremowe, a także w formie  półpłynnej, całkiem płynnej, w sztyfcie, w kredce i z aplikatorem.

Alergicy muszą uważać na skład produktów do makijażu. Szminki i błyszczyki, zwłaszcza te najtańsze bywają zanieczyszczone metalami ciężkimi  takimi jak żelazo, nikiel, chrom oraz aluminium. Jeśli zauważysz pękające kąciki ust, swędzenie, pieczenie, łuszczenie, puchnięcie ust to jak najszybciej pozbądź się produktu, który jest przyczyną pojawienia się uczulenia. Alergia nie minie, tylko się rozwinie. Metodą prób i błędów znajdziesz kosmetyk, który twoja skóra pokocha. A ty nie będziesz chciała się z nim rozstać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz