poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Starszy czy młodszy partner?

Niektóre z nas wolą starszych, a inne młodszych mężczyzn. Pozostałe po wypróbowaniu dwóch opcji, wyrabiają sobie opinie na temat różnych grup wiekowych. Podczas gdy, społeczeństwo z przymrużeniem oka patrzy na związek młodej kobiety ze starszym partnerem, to już starsza kobieta z młodszym budzi szok, zdziwienie, śmiech, sprzeciw.  Dla większości osób, różnica wiekowa do 5 czy też 10 lat nie robi problemu. Starsze kobiety z młodszymi facetami budzą zażenowanie raczej wśród konserwatywnej części społeczeństwa. Wiele z nas mówi, że wiek nie ma żadnego znaczenia. Czyżby? !
www.pixabay.com/ CC0 Public Domain

Podobnie jest krytykowana nadmierna dbałość o wygląd zewnętrzny kobiet po 35 r. ż, bo trzeba przyznać że większości z nich wygląda na max 28 lat.  Może to dobre geny, ale także troska o zdrowie, co przekłada się także na urodę, wysportowane ciała. Zdrowa i wypielęgnowana kobieta wygląda młodziej. Z resztą to samo dotyczy mężczyzn. Wcale nie potrzeba wiele poświęceń. Warto zadbać o stan uzębienia, prawidłową wagę, fryzurę  i kolor włosów dopasowany do typu urody, delikatny makijaż, nie nadużywać alkoholu i papierosów oraz leków. Podobnie z ubraniami, wcale nie muszą być drogie. U mężczyzn, koszula nie powinna być zszarzała, czy zżółknięta, a spodnie porozciągane w kolanach. Buty powinny być czyste, i nieważne że przeżyły już jeden sezon. U kobiet sukienka w dobrym kolorze i kroju dopasowanym do stylu i typu urody może zdziałać więcej niżeli drogie futra, jedwabne bluzki czy markowe torebki.

Młodszy czy starszy partner? Utarło się wiele poglądów. Przestawię Wam te najpopularniejsze. I kontrargumenty.

Starszy partner:
 • wg niektórych osób jest mądrzejszy, bo wiele już w życiu przeszedł (w praktyce przez lata może być nieudacznikiem, więc wiek to marny wyznacznik mądrości)
 • daje większe poczucie bezpieczeństwa, bo więcej zarabia (poziom zarobków jednak nie zawsze idzie w parze z wiekiem, bo zależy od stanowiska, zawodu, zaradności)
 • jest bardziej akceptowany przez rodzinę, przyjaciół, bo w końcu to nie małolat (tu trudno się nie zgodzić)
 • ma więcej doświadczenia w życiu intymnym (w praktyce dojrzały wiek nie zawsze o tym świadczy, może mieć go bardzo mało, albo tak dużo, że już nic go nie zaskoczy i jest wręcz zużyty :)
 • dodaje powagi, zwłaszcza gdy ma starsze towarzystwo. W niektórych przypadkach wiek nie jest żadną przeszkodą, bo starszy partner też może mieć mnóstwo pasji i energii, czasem więcej niż małolat.
 • nie zawsze chce próbować nowości, bo woli chodzić utartymi ścieżkami (nie jest to zasadą, bo bywają osoby młode duchem, mimo wieku, głodni życia)

Młodszy partner:
 • ma opinię mało doświadczonego przez życie (nie zawsze jest to regułą, bo często młodzi ludzie wiele przeszli i bywają bardziej zorientowani)
 • jest ryzyko, że w ogóle nie zarabia, albo mało, i może szukać utrzymanki (wiele młodych osób jednak też potrafi na siebie zarobić, ale gorzej gdy zakup najnowszego smartfona jest ważniejszy niż czynsz za mieszkanie)
 • rodzina bywa przeciwna gówniarzowi, i może być problem z zaakceptowaniem, przynajmniej na początku, albo i  cały czas
 • doświadczenie w życiu intymnym (można trafić na nowicjusza, albo też na osobę, która używa na prawo i na lewo, na erotomana, uzależnionego od seksu, albo na tzw. normalną osobę)
 • jest mało poważny w oczach towarzystwa i naraża na śmieszność w miejscach publicznych, zwłaszcza gdy różnica wieku jest duża i widoczna (wbrew pozorom opinia otoczenia jest dla większości osób ważna, a nawet ważniejsza niż związek)
 • jest otwarty na nowe doświadczenia, ale bywa że ciężko dotrzymać kroku, zwłaszcza gdy uprawia sporty ekstremalne, a zmuszanie się do zmiany stylu życia pod kogoś jest kiepskim pomysłem. Może także okazać się starym zgredem, mimo młodego wieku.A Ty kogo wolisz młodszego, czy starszego, a może nie ma to dla Ciebie znaczenia?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz