środa, 10 maja 2017

Ludzie nie są głupi, ale...

Pewnego dnia siedziałam w poczekalni poradni lekarskiej. Nie było tłumów, co mnie trochę zdziwiło, ale i ucieszyło. Mając tylko cztery osoby przed sobą, można czekać, pomyślałam. Zza gazety odezwała się do mnie starsza kobieta, kwitując krótko: “Ludzie jednak są głupi!” Miała ten charakterystyczny wzrok proszący o to, aby jej przytaknąć. Odparłam: “Ludzie nie są głupi, co najwyżej mogą mieć tylko głupie myśli”. Nie muszę Wam mówić,  jaka była jej mina. Co ona myślała, że zgodzę się z takim płytkim myśleniem. O nie! To nie byłoby w moim stylu. Kontynuowałam rozmowę, tłumacząc że...
www.pixabay.com/CC0 Public Domain

Są osoby, które nic nie wiedzą, a myślą, że posiadają wiedzę. Są też Ci, co dużo wiedzą, ale tą wiedzą się nie dzielą, bo nie lubią pouczać innych.  Są też tacy, co za cel wzięli właśnie instruowanie innych, i robią to z różnym skutkiem.  

Opiniami, sugestiami można się zainspirować, ale najpiękniejsze jest to, że to Ty decydujesz, co jest dla Ciebie ważne. I to, w co wierzysz. Czym się kierujesz.  Nie poniżaj się w swoich oczach, tylko dlatego że czegoś nie wiesz. Wcale nie musisz. Korzystaj z rad profesjonalistów, ale także ufaj swojej intuicji.

Życie byłoby nudne, gdybyśmy od razu wszystko wiedzieli. Cała przyjemność z życia bierze się właśnie z pewnej niewiadomej. Współczesne czasy nie są łatwe. Ludzie wiele od nas wymagają i my sami wiele żądamy.  Stąd ta potrzeba doradców, którzy nie zawsze dadzą jasną odpowiedź czy rozwiązanie, bo nie chodzi tylko o wskazówki, co zainteresowanie drugim człowiekiem. Ludzie lubią słuchać rad, nawet jeśli się z nimi nie zgadzają. Interesują się po prostu innym punktem widzenia, co może być bardzo inspirujące. W mediach społecznościowych typu Facebook, Twitter, Instagram, czy też na blogach lub forach, toczą się niekończące dyskusje na różne tematy. Ile ludzi, tyle opinii.Dziś musisz być jak multiinstrumentalista w zespole muzycznym, czyli znać się prawie na wszystkim. Ciągle kursy doskonalące nas w jednej dziedzinie, lub w nowej, służące przebranżowieniu się wymagają nie tylko wiedzy, ale odwagi, determinacji. Niektórzy czują zagubieni w tym świecie pełnym wymagań i poświęceń. Inni, znów żyją tak jak zawsze chcieli, nie ograniczając się w niczym. W myśl zasady, co dla jednego jest pożywieniem, dla drugiego- trucizną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz