sobota, 27 maja 2017

Marzenie o prostych włosach? Do spełnienia!

Gładkie, błyszczące i proste włosy to marzenie wielu kobiet. Efekt można uzyskać poprzez zastosowanie prostownicy i serum termoochronnego do włosów. Sposobem na 3 m-ce bez prostownicy  jest keratynowe wygładzanie włosów, które można przeprowadzić w renomowanych salonach fryzjerskich.
fot.by me

Zabieg ten nie tylko prostuje włosy, ale także wygładza niesforne kosmyki nadając im blask.  Może być stosowany na włosach prostych, puszących się, kręconych naturalnie, farbowanych, jak i po trwałej. Nie jest polecany tylko dla włosów po dekoloryzacji, mocno rozjaśnianych.

Jak to działa

Podczas prostowania dochodzi do wniknięcia w strukturę włosów substancji odżywczych: ceramidów, witamin. Po zabiegu włosy są wzmocnione i lepiej się układają. Kwas glioksalowy zawarty w tego typu preparatach wiąże się z keratyną występującą we włosach poprzez tworzenie nowych połączeń. Dzięki temu włosy wygładzają się (choć osoby, które są przyzwyczajone do puszących się włosów mogą odnieść wrażenie, że włosów zrobiło się mniej) i stają się mniej podatne na zniszczenia. Fryzjer nakłada preparat na włosy, potem za pomocą tzw. żelazka wprasowuje preparat we włosy. Cena zabiegu waha się w zależności od salonu, ale zazwyczaj przedział cenowy zaczyna się od 400 zł.  W zależności od długości oraz gęstości włosów fryzjer przeznacza odpowiednią ilość preparatu keratynowego.

Jak podtrzymać efekt prostych włosów na dłużej
Prostownica to rozwiązanie na szybko. Przed ważnym wyjściem wystarczy umyć włosy i wysuszyć. Następnie na suchych włosach użyć dobrej prostownicy z ceramiczną powłoką (użycie na mokrych-grozi porażeniem prądem i śmiercią, dlatego włosy muszą być całkowicie suche). Nadużywanie może jednak wysuszyć zwłaszcza końcówki włosów. Ważne jest także stosowanie po zabiegu keratynowego prostowania włosów-szamponów bez SLS oraz kosmetyków pozbawionych alkoholu oraz silikonów (dotyczy to np. lakierów, pianek do stylizacji). Nie należy także od razu farbować włosów po zabiegu, fryzjerzy polecają przynajmniej 2 tygodnie odpoczynku dla włosów.

Natury nie zmienisz
Jeśli z natury posiadamy bardzo kręcone i suche włosy, to nie da się za bardzo zmienić ich struktury. Możemy się wspomóc właściwymi kosmetykami, ale efektu sztywnych i prostych, jak druty włosów, nie osiągniemy nigdy, jak to w przypadku posiadaczek, z natury, prostych włosów. W najlepszej sytuacji są posiadaczki włosów falowanych. Te dają się zarówno łatwo kręcić, jak i prostować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz