sobota, 27 maja 2017

Loki są zawsze modne

Jeśli znudziło Ci się nakręcanie włosów na wałki zwykłe, termiczne, papiloty, lokówkę, prostownicę lub zawijanie warkoczy na noc-pomyśl o trwałej ondulacji. Nazwa pochodzi z języka francuskiego-ondulation, czyli falowanie. Dawniej była ryzykowna, dziś środki do trwałej są tak udoskonalone, że ryzyko zniszczenia włosów znacznie zmalało. Co nie oznacza oczywiście całkowitego bezpieczeństwa, bo liczą się także markowe produkty użyte do zabiegu, przestrzeganie czasu, jak i umiejętności fryzjera.

Moda na loki
Zrobienie trwałą było modne już  w latach 30- tych,  a potem w latach 80- tych XX wieku. Trwałą nosiły supermodelki Cindy Crawford, Claudia Schiffer. Dziś także wraca moda na loki. Warto jednak udać się do profesjonalnego salonu, niż decydować się na przeprowadzenie zabiegu w domu. Dlaczego?
Fryzjer przede wszystkim oceni kondycję włosów przed zabiegiem. Jeśli są bardzo suche, kruche, rozjaśnione, dekoloryzowane, to może odmówić. Możemy mu tylko podziękować i nie szukać takiego, który  żadnych włosów się nie boi.  

www.pinterest/ Cindy Crawford w młodości 
www.pinterest/ Kaia Gerber/córka C.C.
 Jak wygląda zabieg
Fryzjer wstępnie myje włosy łagodnym szamponem, potem nakłada specjalny płyn do trwałej i nakręca włosy na wałki, a następnie  stosuje płyn utrwalający. Podczas zabiegu struktura włosów zostaje zmieniona już na zawsze. Nie da się cofnąć zabiegu trwałej ondulacji. Jeśli zostanie wykonany przez nie doświadczonego fryzjera to  jedynym ratunkiem dla włosów jest ich obcięcie! Dlatego nie idźmy do pierwszego lepszego salonu, popytajmy znajomych lub zróbmy research w Internecie.

Rodzaje trwałej
Trwała do włosów występuje w dwóch formach. Zasadowa-daje mocniejszy skręt i bardziej długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do 6 m-cy.  Polecana do włosów mocnych i sztywnych. Kwasowa (kwaśna)- słabszy skręt  i krótkotrwały efekt do max 3 m-cy. Polecana do włosów cienkich i delikatnych. Nie wykonujemy zabiegu, który nie jest dostosowany do rodzaju włosów, bo jak łatwo się domyślić, to można się zemścić na włosach. Jeśli więc przeraża Cię wizja ścięcia włosów (zwłaszcza długo zapuszczanych) to nie upieraj się na coś, co może im zaszkodzić.
fot.be me/trwała kwasowa na moich włosach
fot.by me/moje loki lekko rozjaśnione po trwale kwaśnej


Kondycja włosów po trwałej
Po zabiegu nie można ich myć 2-3 dni. Potem należy używać szamponów przeznaczonych dla włosów po zabiegach chemicznych. Nie można używać bardzo gorącej wody do ich mycia, agresywnych produktów do stylizacji. Do czesania warto używać grzebienia z szerokim rozstawem ząbków. Mogą stać się suche i sianowate. Z powodzeniem można stosować oleje do włosów.  A także pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek. Z farbowaniem włosów warto odczekać 2 tygodnie po zabiegu. Istnieje jednak pogląd, że włosy najpierw należy farbować, a potem falować. Warto pamiętać, że zastosowanie trwałej ondulacji lekko rozjaśnia włosy. W każdym bądź razie należy odczekać i dać włosom trochę odpoczynku od wszelkich chemikaliów.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz