sobota, 24 czerwca 2017

Elmex Sensitive vs. Sensodyne ProSzkliwo

W higienie jamy ustnej ważna jest systematyczność i sprawdzone produkty. Podczas kontrolnych wizyt u dentysty warto podpytać, jakie poleca pasty konkretnie dla naszych zębów i dziąseł. Lekarz stomatolog zna nasze zęby i dziąsła, i z pewnością doradzi.

Oczywiście żadna pasta nie pomoże, gdy nie jest używana dwa razy dziennie. Niezbędna jest także nić dentystyczna, która doskonale usuwa resztki jedzenia spomiędzy przestrzeni międzyzębowych. Polecam Oral B i Prokudent Med, obydwie woskowane, co ułatwia ich użycie. Mają po 50 m i starczają na długo. Nie musimy używać płynów do płukania zębów, zwłaszcza tych z fluorem, bo ten pierwiastek dostarczamy wraz z pastą. Wielu specjalistów zauważa, że nadmiar fluoru paradoksalnie może osłabiać zęby. Możemy je przepłukać w ciągu dnia, zwykłą wodą mineralną. Nie zapominajmy o systematycznym usuwaniu kamienia nazębnego u dentysty. Profesjonalne środki zapewniają ochronę przed kamieniem, zazwyczaj na czas około roku.  U niektórych osób efekt trzyma się tylko pół roku. Ja chodzę co  1.5 roku, bo w między czasie stosuje sprawdzone pasty.
fot.by me
Produktami na cenzurowanych u dentystów są: słodycze (zwiększone ryzyko próchnicy) kwaśne soki i  wino (uszkodzenie szkliwa), herbata, kawa (trudne przebarwienia) a nawet pieczywo, które oblepia zęby.
fot.by me

Porównanie past polecanych przez  stomatologów:

Sensodyne ProSzkliwo, producent zapewnia, że pasta doskonale radzi sobie z zapobieganiem próchnicy, usuwaniem przebarwień i ochroną szkliwa przed kwasami. Zawiera azotan potasu (znosi nadwrażliwość) oraz fluorek sodu (działa antypróchniczo). Jest szczególnie polecana dla osób z wrażliwymi zębami. Pasta jest delikatna, i rzeczywiście problem nadwrażliwości już mnie nie dotyczy. A wcześniej picie zimnego soku lub ciepłej herbaty wiązał się z krótkim ale przenikliwym bólem. Pasta ma 75 ml i jest dosyć wydajna. Przy codziennym użyciu, dwa razy dziennie, wystarcza na 1.5 m-ca. Zęby są białe  i lśniące. Nie drażni jamy ustnej, zwłaszcza dziąseł.

Elmex Sensitive Delikatne Wybielanie, pasta z aminofluorkiem. Ten składnik ma najmocniejsze działanie antypróchnicze. Doskonale znosi nadwrażliwość zębów oraz skutecznie usuwa bieżące przebarwienia po kawie czy herbacie. Nie drażni także jamy ustnej: dziąseł, warg i podniebienia. To bardzo ważne, bo inne pasty potrafią dbać o zęby a są przyczyną uczulenia. W przypadku Elmex Sensitive możemy czuć się bezpieczni. Przy codziennym używaniu, dwa razy dziennie, wystarcza na około 1. 5 m-ca. Jest godna polecania dla alergików i posiadaczy wrażliwych zębów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz